Категория: Новости
21 вересня в Києві в нічному клубі «D`Lux», пройшло національне бойове шоу «Гордість нації». В рамках шоу відбулося 16 професійних поєдинків, які відкрили шанувальникам єдиноборств нові імена талановитих українських бійців. Найближчим часом шоу обіцяє повторитися ще не раз, тому нові відкриття ще попереду. Сподіваємося, що цим обіцянкам судилося втілитися в реальність.Тим більше що три роки тому саме в цьому клубі стартував інший бойовий проект, який отримав певну популярність - «Гладіатори ночі».

Новий турнір пройшов за правилами ушу саньда у ваговій категорії до 77 кг. У восьмикутнику проводились бої у 2 раунди тривалістю по 2 хвилини з перервою в 1 хвилину. Правилами були заборонені удари ліктями і колінами, удари в захватах, а також больові й задушливі прийоми в стійці. Дозволялися звалювання противника зі стійки в партер без подальшої боротьби. Обслуговувала турнір суддівська бригада Української федерації ушу.

Після виступу арт-шоу «Гопак» від Козацької лицарської школи глядачам представили учасників турніру. Виявилося, що двоє раніше заявлених бійців, Богдан Янгол і Григорій Середній, приймати участь не будуть. Зате в списку з'явилися нові імена: Родіон Дударенко, Олександр Матвєєв та Олег Сіренко. Як і належить національному шоу, початок турніру розпочався з виконання гімну України. Цю честь надали Юлії Тойвонен - фіналістці телешоу «Хочу в Віа Гру». Протягом турніру було ще чимало виступів різних співаків, співачок і колективів, але особисто мене дійсно за душу взяв виступ акустичного дуету Nikolas Team... Однак це все було пізніше, а поки після всіх необхідних попередніх дій, почалися поєдинки.

Перше коло

Гордість нації: Анатолій Шпонарський та Родіон ДударенкоРодіон Дударенко
КМС, кікбоксинг, кемпо, ММА
VS
Анатолій Шпонарський
таїландський бокс, кікбоксинг, К-1, мікс-файт

Хлопці з перших секунд так активно кинулися в бій, що не відразу вдалося сконцентруватися на тому, що відбувається в клітці. Але з часом картина стала прояснюватися. Більшість атак Родіон прагнув завершити кидком, але Анатолій в кращих традиціях тайського боксу стопорив його фронт-кіками, додаючи руки. Не дивлячись на те, що обидва суперники пропустили чимало ударів, Шпонарський виглядав більш жорстким і вибуховим. Це було оцінено і суддями - за підсумками двох раундів перемогу здобув Анатолій Шпонарський.

Дмитро Борсук
кікбоксинг, таїландський бокс

VS

Василь Галич
кікбоксинг, таїландський бокс

Василь Галич відразу кинувся в атаку, пресингуючи суперника руками. Дмитро, судячи з усього, не очікував такої спритності і ледь стримував натиск супротивника. До кінця раунду здавалося, що ще трохи, і рефері доведеться зупинити бій. Але відчайдушна підтримка з кутка Борсука допомогла йому мобілізуватися і він зміг огризнутися декількома контратаками.

В перерві з Дмитром, видно, провели коротку, але інтенсивну психологічну роботу. На другий раунд він вийшов рішучий і відразу кинувся в бій, демонструючи звичні для тайського боксу комбінації, і намагаючись не звертати увагу на більш жорсткі удари суперника. Але в запалі бою кілька разів забувався і порушував правила. Після другого зауваження за удар коліном поєдинок був зупинений. Перемога дісталася Василю Галичу.

Гордість нації: Олексій Паращенко та Олександр Луначевський

Олексій Паращенко
греко-римська боротьба

VS

Олександр Луначевський
ушу саньда

Цього разу в ринг вийшли два кремезних, практично однакових за параметрами спортсмени. Не дивлячись на заявлений досвід в греко-римській боротьбі, Паращенко досить непогано бив руками - легка перемога Луначевському явно не світила. Але все ж переграти спортсмена за його рідним правилам непросто. Луначевський напрацьованими комбінаціями проходив в клінч або підхоплював ногу суперника, завершуючи атаки кидками. В комбінаціях руками він часто потрапляв правим прямим, а одного разу навіть збив суперника з ніг бекфістом.

У другому раунді, як Паращенко не старався, всі його комбінації в`язли в грамотних атаках суперника у відповідь. На кидки вже не вистачало сил, чого не скажеш про Луначевського, який проводив їх за класичними канонами саньда. В одному з чергових жорстких розмінів руками Луначевський знову точно пробиває суперника в голову. Рефері відраховує нокдаун, а кут Паращенко викидає рушник. Перемога Олександра Луначевського технічним нокаутом.

Олег Сіренко
К-1

VS

Артур Щельов
бокс

Щельов здивував точними і жорсткими лоу-кіками, якими на початку бою перевіряв суперника. Від боксера якось не очікуєш такої технічності в ударах ногами. Природно, в роботі рук відчувався багаторічний досвід - чіткі і економічні рухи важких і точних ударів. Тим не менш, Сіренко вдалося кілька разів пройти в клінч і скрутити суперника на підлогу. Але це анітрохи не збентежило Щельова. Він продовжував холоднокровно розстрілювати супротивника короткими, але ефективними комбінаціями рук і ніг, і навіть один раз пробив хай-кік.

У другому раунді Артур продовжив розстріл суперника, який вже ледь тримався на ногах. Тепер він без зайвого ризику завершував атаки клінчем і з легкістю скидав виснаженого Сіренка на настил клітки. Логічно, що за підсумками двох раундів перемогу здобув Артур Щельов.

Гордість нації: Артур Пєнкін та Олег РуденкоОлег Руденко
ушу саньда, джиу-джитсу

VS

Артур Пєнкін
ушу саньда

Якби на турнірі було передбачено приз за чистоту техніки, його цілком можна було віддати цим двом спортсменам. Класичне саньда в його кращих традиціях. Причому якщо Пєнкін старався підхопити праву ногу супротивника і провести кидок, то Руденко прагнув пройти в клінч і звалити, захопивши корпус суперника. За підсумком першого раунду більше очок набрав Артур Пєнкін.

У другому раунді Руденко вирішив підключити внутрішні резерви, намагаючись взяти ініціативу в свої руки. Мабуть, для економії сил, в кидках з клінчу він став частіше використовувати підсічки, що дало свій результат. Другий раунд залишився за Руденко, що начебто і не дуже його обрадувало - судді призначили додатковий раунд.

Третій раунд Руденко почав з рішучих атак, які не дуже-то відрізнялися різноманітністю. Проте ефективність їх була безперечна, хоч і спроба кидка прогином була явно зайвою. Але Пєнкін не втратив самовладання, витримував усі атаки і навіть кілька разів сам виходив на кидок. Однак йому явно не вистачало сил для їх завершення. З різницею в один бал перемогу здобув Олег Руденко.

Олександр Матвєєв
кікбоксинг, ММА, карате кобудо, орієнтал, кулачний бій

VS

Вадим Ходацький
ушу саньда

Відразу стало ясно, що Матвєєв психологічно на бій не те щоб налаштувався, а просто-таки завівся до самого останнього гвинтика. На будь-який рух суперника з його боку тут же летіла ледь стримувана атака. Спочатку це дещо бентежило Ходацького, але до середини раунду він освоївся і став відповідати короткими контратаками.

На другий раунд Ходацький вийшов не тільки впевнено відповідаючи на випади Матвєєва, але і намагаючись взяти ініціативу в свої руки. Обидва суперники намагалися перестріляти один одного в затяжних комбінаціях, не бажаючи віддавати ініціативу. Але помітно було, що Матвєєв за попередній раунд розгубив більше сил. Ходацький все частіше влучає і в одній з атак розбиває супернику брову. Січка настільки невдала, що зупинити кровотечу для продовження бою неможливо - кров струмками стікає до пояса. Лікар знімає Матвєєва з бою.

Перемога Вадима Ходацього технічним нокаутом.

Гордість нації: Вадим Ходацький та Олександр Матвєєв

Сергій Яропуд
ушу саньда, кікбоксинг

VS

Сергій Кобчик
фрі-файт, ММА, ушу саньда

Після взаємного обміну лоу-кіками і одиночними ударами руками, Кобчик зробив кілька безуспішних спроб пройти в ноги, а потім підправив своє реноме красивою вертушкою. Теж мало відчутною для суперника, проте публіці сподобалося. Але, мабуть, він не звик відступати, і якщо вже щось вирішив, то доводить задумане до кінця. Знову кидається в ноги і, пропустивши кілька відчутних ударів в голову, все ж захватує суперника і проводить гарний і видовищний кидок. Яропуда це анітрохи не збентежило і він, продовжуючи розстрілювати суперника руками, теж звалює його на настил. В кінці раунду Кобчик намагається відігратися, накинувшись на Яропуда з градом ударів руками. Але перший раунд судді залишили за Яропудом.

У другому раунді суперники, видно, вирішили відпочити і не поспішали атакувати. Іноді обмінювалися одиночними ударами то рук, то ніг. В кінці раунду Кобчик знову спробував здійснити бліцкриг, але Яропуд стримав натиск. Другий раунд залишився за Кобчиком, тому судді призначили додатковий.

Таке враження, що в останній двохвилинці Кобчик вирішив реалізувати задуманий раніше план по звалюванню противника в партер. Відчайдушно молотячи руками, він весь час прагнув пройти в захват. І це часто йому вдавалося. Правда, не завжди кидок виявлявся результативним, як для даних правил. Водночас Яропуд стримував запал суперника одиночними ударами рук і ніг, заробляючи бали з набагато меншими енерговитратами. В результаті судді віддали перемогу більш досвідченому саньдаїсту Сергію Яропуду.

Гордість нації: Сергій Кобчик та Сергій Яропуд

Дмитро Федоренко
кікбоксинг, таїландський бокс

VS

В`ячеслав Карпов
ушу саньда

Високий інтелігентного вигляду Карпов, здавалося, мав мало шансів проти зарядженого на бій м'язистого Федоренка. Але насправді В'ячеслав виявився досвідченим саньдаїстом. Не дивлячись на високий зріст, він точно пірнав під удари, підхоплював ногу, яка знаходилась в атаці, і завченими рухами флегматично звалював Дмитра на підлогу. На зустрічних атаках перевага в довжині рук також дозволяла йому заробляти очки точними влучаннями. Перший раунд залишився за Карповим.

Другий раунд пройшов в таких же відчайдушних спробах Федоренко дістати суперника. Кілька разів він досяг у цьому успіху, провів залікові звалювання. Але Карпов продовжував свою успішну лінію ведення бою, яку визначив в першому раунді. До того ж, він зміг провести дуже видовищний кидок - підняти суперника в повітря і скинути його, перекинувшись через голову. Публіка в захопленні, а В'ячеслав Карпов за рішенням суддів переходить до наступного кола.

Гордість нації: Дмитро Федоренко та В`ячеслав Карпов

Друге коло

Анатолій Шпонарський

VS

Василь Галич

Шпонарський знову намагався тримати суперника на потрібній дистанції фронт-кіками. Але Галич все одно ловив його на серіях ударів руками, притискаючи біля сітки. В одній з атак навіть ледь не потрапив в пах супернику рукавичкою, за що отримав зауваження. Шпонарський намагався зав'язати атаки суперника в клінчі і проводив кидки. Але незабаром Галичу вдалося нав'язати свою манеру бою супернику і до кінця раунду бійці в центрі рингу перейшли практично на роботу рук.

На другий раунд Галич вийшов вже чітко знаючи, що робити з суперником - забивати руками, оскільки під градом ударів руками в голову Шпонарський явно губився. В результаті за цей раунд він чимало нахапав в голову. Але, не дивлячись на те, що йому був відрахований нокдаун, він продовжував стопорити фронтами, пірнати під удари і бити у відповідь. Хоча з усього було видно, що сили в цих ударах вже немає. Перемога Василя Галича за рішенням суддів.

Гордість нації: Василь Галич та Анатолій Шпонарський

Гордість нації: Олександр Луначевський та Артур ЩельовОлександр Луначевський

VS

Артур Щельов

Щельов у своїй звичній манері почав промацувати суперника одиночними ударами. Але Луначевський був налаштований на рішучі дії. Після вдалого кидка суперника, вже в наступній атаці пробиває йому вертушку ногою по печінці. Щельов витримав це потрясіння, але буквально в наступній атаці отримує ногою в пах. Однак і це не зменшило у нього бойового духу. Він зміг уникнути чергової вертушки і провести кидок. І так само відмінно по-боксерському пробивав руками суперника. Однак Луначевський явно фізично сильніший за свого противника, тому йому частіше вдається звалювати його на настил.

У другому раунді Луначевський нарешті зміг перебити Щельова руками. Мабуть, Артур зовсім видихався. І, тим не менше, проходив в захвати, намагаючись заробити очки кидками. Але більш успішним в цій справі виявлявся Луначевський, який красиво перевертав суперника "вогнегасником", крутив вертушки. В цьому жорсткому і красивому протистоянні перемогу здобув Олександр Луначевський.

Олег Руденко

VS

Вадим Ходацький

У зв'язку з травмою, отриманою в попередньому бою, Олег Руденко відмовився від поєдинку. Перемогу присуджено Вадиму Ходацькому.

Сергій Яропуд

VS

В`ячеслав Карпов

І знову в клітці зійшлися два саньдаїсти. Мабуть, це єдиний бій, в якому суперники були явно різними за антропометричними даними. Карпов, використовуючи свою перевагу в зрості, намагався тримати суперника на дальній дистанції ногами. Яропуд же підхоплював ноги і проводив кидки. Тоді Карпов став робити практично неймовірні речі: пірнати під удари рук набагато меншого за зростом суперника. Але не входив у клінч, а брав його за передню ногу і просто перевертав. Іноді здавалося, що йому і пірнати не треба, достатньо просто нахилитися, взяти Сергія за ногу і покласти на настил.

Однак Яропуд не збирався просто так віддати бій. У другому раунді він зробив ставку на руки і став пресувати суперника біля сітки. Флегматичний Карпов, видно, психологічно не був готовий до такого натиску. Після кількох таких атак без відповіді кут В'ячеслава викидає рушник.

Перемога Сергія Яропуда технічним нокаутом.

Гордість нації: В`ячеслав Карпов та Сергій Яропуд

Півфінал

Василь Галич

VS

Олександр Луначевський

Не зважаючи на попередні яскраві поєдинки і впевнені перемоги, Василь Галич в цьому бою нічого не зміг показати - Олександр Луначевський з першої ж атаки визначив його слабке місце. Кілька лоу-кіків по передній нозі змусили Василя скривився від болю. Після відліку нокдауну Луначевський повторив удар ще раз, що змусило суперника впасти на настил остаточно і безповоротно. Перемога Олександра Луначевського технічним нокаутом.

Сергій Яропуд

VS

Вадим Ходацький

Ходацький відразу зайняв центр рингу, відтісняючи земляка, вінничанина Сергія Яропуда, до сітки. Той, в свою чергу, прийняв виклик і теж став відповідати довгими комбінаціями ударів рук. Але в одному з епізодів пропускає точний удар лівою по печінці, і опускається на коліна. Не зважаючи на відчайдушні крики одного з представників команди встати і продовжувати бій, секундант Сергія викидає рушник. Перемога Вадима Ходацького технічним нокаутом.

Гордість нації: Вадим Ходацький та Сергій Яропуд

Фінал

Олександр Луначевський

VS

Вадим Ходацький

Після попереднього обстрілу одиночними ударами кожен із суперників вибрав свою тактику на бій. Ходацький став підключати короткі серії руками, а Луначевський - крутити вертушки і проходити на кидки. Судді вирішили, що Ходацький більше досяг успіху у своїй тактиці і в першому раунді залишили перемогу за ним.

У другому раунді суперники тактику не поміняли, лише помітно додали в швидкості. А Луначевський до всього продемонстрованого за вечір арсеналу додав ще один видовищний удар ногою - п`яткою з розвороту в падінні. І хоч удар в цей раз виявився неефективним, він також здивував публіку, як і всі ті бекфісти, вертушки і видовищні кидки, які використовував він протягом вечора. Але цей раунд Луначевському віддали все ж за кілька проведених кидків, а не за видовищну техніку.

Не зважаючи на те, що на третій раунд суперники вийшли втомлені і виснажені, ні потужності, ні жорсткості в ударах не поменшало. До середини раунду у кожного з бійців виявився розбитий ніс. Але за рахунок того, що Луначевський частіше проводив кидки, йому довелося викликати лікаря для зупинки кровотечі, після чого сутичка поновилася. Луначевський все так само намагався проводити кидки. І хоч вони були вже нечіткі, свої бали він заробив.

Перемога Олександра Луначевського рішенням суддів.

Гордість нації: Олександр Луначевський та Вадим Ходацький

За підсумками турніру перше місце, головний приз і пояс чемпіона отримав Олександр Луначевський, другим став Вадим Ходацький, а третє місце розділили Сергій Яропуд та Василь Галич.

Текст: Людмила МЕЗЕНЦЕВА
Фото: Андрій ОХРІМЕЦЬ
Джерело